Per metus atlikta daugiau nei 12 000 žemės naudojimo patikrinimų

0
315

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama vieną svarbiausių savo funkcijų, – žemės naudojimo valstybinę kontrolę, – 2020 metais visoje Lietuvoje atliko 12064 žemės naudojimo patikrinimus.

Informacija apie atliktus patikrinimus ir nustatytus pažeidimus pirmą kartą pateikiama išsamioje interaktyvioje ataskaitoje.

2020 m. žemės naudojimo valstybinės kontrolės ataskaita

„Tikimės, kad ši iliustruotoji ataskaita padės žmonėms patiems patogiai pasitikrinti, ar jie nedaro pažeidimų, arba pažeidimus nedelsiant pašalinti. Jau ne kartą esame skelbę, kad nuolat stipriname žemės naudojimo valstybinę kontrolę, vis dėlto dar matome, kad žmonės dažnai linkę sumenkinti savo nusižengimus, – neva jeigu žemė yra valstybės, tai nieko tokio, jeigu aš joje pasavivaliausiu. Stengiamės žmonėms išaiškinti, kad toks požiūris NŽT nepriimtinas ir jis nebus toleruojamas“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Svarbiausi 2020 m. žemės naudojimo patikrinimų duomenys

  • 12064 patikrinimai visoje Lietuvoje;
  • nustatyti 3523 žemės naudojimo tvarkos pažeidimai;
  • skirta 104 703 eurai baudų (administraciniais nurodymais nustatyta sumokėti 88 130 eurų baudų, o nutarimais administracinių nusižengimų bylose paskirta 16 573 eurai baudų);
  • didžiausias dėmesys skirtas neteisėtam valstybinės ir privačios žemės užėmimo ir žemės apleidimo nustatymui bei išnuomotų ar savivaldybėms perduotų neatlygintinai naudotis kitos paskirties valstybinių žemės sklypų naudojimo patikrinimams;
  • daugiausia patikrinimų atlikta Vilniaus miesto, Klaipėdos, Vilniaus, Ignalinos ir Visagino, Utenos, Rokiškio rajonų savivaldybių teritorijose.

2021 metais NŽT teritoriniai skyriai visoje Lietuvoje, vykdydami žemės naudojimo valstybinę kontrolę, didžiausią dėmesį skirs:

1) kitos paskirties žemės sklypų patikrai (bus tikrinami rizikingiausi žemės sklypai dėl savavališko valstybinės žemės užėmimo (naudojimo));

2) sodininkų bendrijų teritorijose esančių žemės sklypų ir atskirais žemės sklypais nesuformuotų žemės plotų patikrai (bus tikrinami rizikingiausi žemės sklypai dėl savavališko valstybinės žemės užėmimo (naudojimo));

3) apleistų privačių ir valstybinės žemės sklypų (plotų) patikrai (pagal Apleistų žemių erdvinių duomenų rinkinio duomenis).

Aušrinė Lisauskienė
Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here