5 žingsniai, kaip susikurti sėkmingą skaitmeninį įvaizdį

Ar jau skaitėte?

Pamažu nyksta riba tarp asmeninio ir socialinio gyvenimo, o visuomenės bei verslų dėmesys ir pasitikėjimas eiliniu žmogumi, savo srities specialistu, tik auga. Stiprus skaitmeninis įvaizdis tapo būtinybe ir galimybe išsiskirti informacijos triukšme, reprezentuoti save potencialiems partneriams, darbdaviams ar net daryti pokytį visuomenėje.

- Reklama -
 

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi naudingais patarimais, kaip pradėti kurti savo skaitmeninį įvaizdį-asmeninį prekės ženklą ir kaip nuosekliai jį puoselėti.

1. Internete paliekami pėdsakai ir jų reikšmė

Visi mūsų veiksmai socialiniuose tinkluose kuria asmeninį įvaizdį. Komunikacija socialiniuose tinkluose, susirašinėjimo programėlėse, elektroniniai laiškai ir net apsipirkinėjimas elektroninėse parduotuvėse – viskas kuria jūsų asmeninį prekės ženklą.

Svarbu prisiminti, kad net ir prižiūrint savo paskyrų privatumo nustatymus ir kruopščiai saugant savo duomenis, bet kokia informacija ar nuotrauka patalpinta internete, tampa vieša. Prieš ją skelbdami turėtumėte įsivertinti, kad tai atitinkamai formuos nuomonę apie jus. Todėl į savo elgesį virtualioje aplinkoje turėtume žiūrėti lygiai taip pat, kaip ir į savo veiksmus bei elgseną realybėje.

Reikšmingu tampa kiekvienas jūsų paspaudimas – pradedant skaitmeninio etiketo laikymusi, taisyklinga rašyba, pasidalintais straipsniais ar nuorodomis, baigiant elgesiu virtualiose diskusijose, komentarais ar net nekaltu paspaustu „Like“ (liet. Patinka) socialiniuose tinkluose.

- Reklama -

Daugelis įsivaizduoja, kad jų skaitmeninį įvaizdį kuria tik tos žinutės, nuotraukos ar kitas turinys, kurį jie įkelia patys. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kas iš jūsų kontaktų ir kokia su jumis susijusia informacija dalijasi internete.

2. Svarbiausia – nuoseklumas

Geram įvaizdžiui skaitmeninėje erdvėje labai svarbus vientisumas ir sklandi, nuosekli komunikacija. Rekomenduojama įsivertinti jus pristatančius asmeninius ir profesinius tekstus bei supančią skaitmeninę aplinką.

Tai apima jūsų socialinių tinklų draugų ratą, nuotraukas, kuriose esate pažymėti, pasidalinti renginiai, į kuriuos planuojate eiti ar iniciatyvos, prie kurių esate prisidėję. Visa tai formuoja jūsų skaitmeninį įvaizdį.

Tuo tarpu, jei socialinėje erdvėje nuolat ir radikaliai keičiate savo pažiūras, vartojate keiksmažodžius, keliate gėdingas nuotraukas, plūstatės ant savo darbdavio ar dalinatės skandalingomis bulvarinėmis naujienomis, savo įvaizdžiui galite stipriai pakenkti.

Geriems rezultatams reikia laiko – tik pastovus ir kryptingas veikimas lems sėkmingą dalijimąsi informacija, teigiamą įvaizdžio formavimą ir naudingų ryšių užmezgimą.

3. Nuo ko pradėti ir ką komunikuoti?

Pabandykite save įsivaizduoti kaip įmonę, kuri turi unikalų prekės ženklą, misiją, stiprybes, vertybes, išskirtinumus bei tikslinę auditoriją.

Sėkmingam asmeniniam įvaizdžiui formuoti pirmiausia nusistatykite aiškius tikslus – šiandien ir ateities perspektyvoje. Tuomet išskirkite savo auditoriją, kuriai norite kalbėti: rinką ar žmones, kuriems norite perduoti savo žinutes. Galiausiai, apgalvokite kokią vertę galite jiems sukurti ir kokį turinį norite jiems komunikuoti.

Po kurio laiko pasitikrinkite kaip jums sekasi – paklauskite savo draugų, šeimos ar kolegų nuomonės. Paprašykite jų atvirai pasidalinti savo įžvalgomis, kaip jiems atrodo jūsų „statomas“ asmeninis prekės ženklas ir ką jie pasiūlytų keisti.

4. Pažvelgti į save kitų akimis

Pravartu retkarčiais į savo formuojamą įvaizdį pažvelgti iš šalies ir pamatyti informaciją, kurią apie jus galima surasti internete.

Pirmas būdas – tiesiog save „paguglinti“: įveskite į „Google“ paieškos langą savo vardą bei pavardę ir peržiūrėkite, kokią informaciją apie save galite rasti. Atkreipkite dėmesį, kokiose temose dominuoja jūsų pavardė, kokie jūsų profiliai ir nuotraukos skiltyje „Images“ (liet. Nuotraukos) yra viešai prieinami. Jeigu randate turinio, kuris jums nepatinka – pasistenkite jį pašalinti. Taip pat ištrinkite savo paskyras iš abejotinos reputacijos svetainių ar aplikacijų, kurios gali „nutekinti“ jūsų duomenis ir privačią asmeninę informaciją.

Kitas paprastas metodas – peržiūrėti savo paskyras svečio režimu. Pavyzdžiui, tokią galimybę suteikia populiarus socialinis tinklas „Facebook“. Mobiliojoje programėlėje nueikite į savo profilį, paspauskite ant trijų taškelių ikonėlės ir pasirinkite „View as“ (liet. Peržiūrėti kaip). Tuomet pamatysite kaip jūsų paskyrą mato žmonės, kurie nėra jūsų draugų sąraše.

Galite panaikinti net kai kuriuos įrašus: prie jų spustelėkite trijų taškelių ikonėlę ir pasirinkite, ką norėtumėte su šiuo įrašu padaryti – „Delete“ (liet. Ištrinti), „Hide from timeline“ (liet. Paslėpti / Išimti iš laiko juostos) arba „Edit Post“ (liet. Redaguoti įrašą) bei „Edit Privacy“ (liet. Pakeisti jo privatumo nustatymus).

5. Kaip nesusigadinti savo skaitmeninės reputacijos ir įvaizdžio

Kaip jau minėta, skaitmeninėje erdvėje svarbu vengti chaotiško veikimo ir atkreipti dėmesį į socialinių tinklų grupių, kurioms priklausote, reputaciją.

Internetinėje komunikacijoje venkite to, ko nemėgstate ir kas erzina jus pačius. Įkyrus paslaugų brukimas, dalijimasis melagingomis naujienomis, perdėtas savęs reklamavimas bei pasigyrimai, aklas tendencijų ir madų vaikymasis griauna teigiamą profesionalų įvaizdį.

Kai kurie įrašai, skleidžiantys sąmokslo teorijas ir marginalias politines idėjas gali netgi nepataisomai sugadinti jūsų reputaciją.

Pirmasis įspūdis internete dar svarbesnis nei realiame gyvenime – jis gali nulemti, kaip jūs būsite vertinamas susitikimo metu, ar būsite pakviestas į darbo pokalbį bei ar sulauksite pasiūlymo bendradarbiauti.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

TOP naujienos

Seimas pritarė: „Regitra“ bus pertvarkyta į akcinę bendrovę

Šeštadienį Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektą, kuriuo siekiama pertvarkyti valstybės įmonę „Regitrą“ į akcinę bendrovę (AB). Įstatymą teikianti Vidaus reikalų ministerija...

NT ekspertai: nuomos rinka išlieka aktyvi, o pirkti nuosavą būstą – apsimoka

Pastaraisiais metais NT kainodaroje įvyko reikšmingų pokyčių. Ekonominės priežastys, kaip rekordinė infliacija ir palūkanų normų augimas, bei geopolitinės ir demografinės, tokios kaip karas ir...

Lietuvoje dirba trečdalis jaunimo: darbdaviai jau laukia sugrįžtančių studentų

Rugsėjį į studijas sugrįžtantys studentai darbo užklausų srautą padidina maždaug dešimtadaliu. Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) skaičiuoja, kad jauniausių 15-24 metų amžiaus...

Ruošiasi gausiam snygiui ir prašo gyventojų kantrybės

Sinoptikai prognozuoja, jog šiandien kone visoje Lietuvoje prasidės kelias dienas truksiantis snygis, galimas plikledis, daugelyje rajonų pustys. Per artimiausias tris paras sniego danga vietomis...

Nauja savaitė prasidės maloniais, sausais ir daugiausia saulėtais orais

0
Nauja savaitė prasidės maloniais, sausais ir daugiausia saulėtais orais. Spalio 11 d. lietaus nenumatoma. Vėjas naktį silpnas, dieną pietinių krypčių, 6–11 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Naktį kur šalnos 0–5, dirvos paviršiuje kai kur 6–9...

Horoskopai gruodžio 30 dienai

0
AVINASDiena bus ne pati puikioji, bet tiesiog gera. Jūsų pakili nuotaika šiandien bus užkrečiama. Svajokite aiškia ir garsiai - gal kas nors išgirs? JAUTISPalikite visus skrupulus nuošaly ir drąsiai startuokite. Naujiems darbams pradėti turite pakankamai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS