Pasekmės, kurios gresia šventiniu laikotarpiu pamiršus save

Ar jau skaitėte?

Artėjant didžiausioms metų šventėms, dažnas pamiršta planuoti ir paskutinę minutę ieškodamas dovanų artimiesiems bei nuolat skubėdamas patiria stresą. Dėl to pamiršta, kaip svarbu pasirūpinti savimi – tinkamai maitintis, pakankamai laiko skirti miegui bei poilsiui. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė teigia, kad visa tai gali sukelti sveikatos problemas, temdančias didžiųjų metų švenčių džiaugsmą.

- Reklama -

„Patiriama įtampa ir stresas neigiamai veikia mūsų sveikatą, ypač nualina mūsų nervų sistemą, o dėl to ima varginti irzlumas, nemiga, nuovargis, krūtinės, galvos skausmas ar jos svaigimas. Jeigu šių emocijų nevaldome ir jos vargina ilgą laiką, silpnėja imuninė sistema, o kartu didėja rizika, kad susirgsime gripu, peršalimu ar kitomis ligomis“, – įspėja E. Zykienė.

Ji tęsia, kad dėl patiriamo streso ar įtampos gali pasireikšti ir emocinis alkis, dėl kurio dažnas persivalgo, o tada itin dideles apkrovas patiria mūsų virškinimo sistema, ypač kepenys. Dėl to gali pasireikšti medžiagų apykaitos, vitaminų kaupimo funkcijos sutrikimai, pilvo pūtimo, skrandžio rūgštingumo, pykinimo ar tuštinimosi problemos.

„Savo sveikatai ne mažiau kenkiame ir tada, kai per dieną pamirštame pavalgyti – dėl to mūsų organizmas negauna reikalingos maistinių ir mineralinių medžiagų bei vitaminų dozės, o jeigu tai tęsiasi ilgą laiką, atsiranda jų stoka. Dėl šios priežasties kiekvieną kartą pavalgius organizmas lėčiau virškina ir visas gautas medžiagas paverčia riebalais bei kaupia kaip atsargą tam atvejui, jeigu vėl tektų badauti. Tai gali iššaukti padidėjusio cholesterolio ar kūno svorio augimo problemas“, – aiškina E. Zykienė.

7 patarimai

„Camelia“ vaistininkė pataria, kaip pasirūpinti savimi, kad atsisėdę prie šventinio stalo galėtumėte mėgautis šeimos ir artimųjų draugija be varginančių sveikatos problemų.

- Reklama -

1. Planuokite.

„Nesistenkite visų suplanuotų darbų padaryti vienu kartu ar per itin trumpą laiką, pasidalinkite jais su artimaisiais arba paskirstykite laike“, – sako E. Zykienė.

2. Valdykite neigiamas emocijas užsiimdami mėgstama veikla.

Baigę vienai dienai paskirtus darbus, atsiribokite nuo jų ir pasimėgaukite poilsiu – skirkite laiką pramogoms ir veikloms, kurios jums teikia džiaugsmą bei padeda atsikratyti neigiamų emocijų.

3. Pasirūpinkite savo mityba.

„Valgykite sveikai ir reguliariai – geriausia kas 3-4 valandas. Tai ne tik padės praturtinti organizmą jam svarbiais mineralais bei vitaminais, bet ir išvengti persivalgymo ar badavimo. Maisto ruošimui naudokite šviežius produktus, venkite riebaus ir rūkyto maisto, pridėtinio cukraus bei besaikio alkoholio vartojimo“, – pasakoja E. Zykienė.

4. Būkite fiziškai aktyvūs.

Jeigu per dieną bent 30 minučių skirsite fiziniam aktyvumui, gerės jūsų kraujotaka, virškinimo sistemos darbas, o tuo pačiu ir organizmo aprūpinimas jam reikalingomis medžiagomis. Be to, jeigu tiek pat laiko praleisite gryname ore, jūsų organizmas įsisavins daugiau deguonies, dėl to jis ims gaminti daugiau laimės hormono, gerės gebėjimas mąstyti ir susikaupti.

5. Laikykitės miego higienos.

„Pasistenkite kiekvieną dieną keltis ir eiti miegoti tuo pačiu metu bei nakties miegui skirti 7-8 valandas, kad poilsis būtų kokybiškas“, – pataria E. Zykienė.

6. Per dieną išgerkite reikiamą kiekį vandens.

„Per parą suvartojamas reikiamas kiekis vandens yra individualus, jis priklauso nuo mūsų svorio. Tačiau svarbu kiekvienam kūno kilogramui užtikrinti 0,03 litro skysčių, pavyzdžiui, jeigu sveriate 62 kilogramus, per parą jums reikės išgerti 1,86 litro vandens. Tai padės ne tik ląsteles aprūpinti maistinėmis medžiagomis, bet ir gerinti medžiagų apykaitą bei palaikyti stabilią kūno temperatūrą“, – teigia „Camelia“ vaistininkė.

7. Pasitelkite į pagalbą papildomas priemones.

„Miego kokybę pagerinti galite vartodami maisto papildą su melatoninu – miego hormonu. Įtampą dienos metu sumažinti padės melisa, raudonžiedė pasiflora ar valerijonas, nuotaiką pagerinti – šafranas, ciberžolė o stiprinti nervų sistemą – B grupės vitaminai ir magnis. Jeigu vargina virškinimo funkcijos sutrikimai, galima išbandyti virškinimo fermentus“, – sako E. Zykienė.

Nerizikuokite savo sveikata, pasirūpinkite ją iš anksto vadovaudamiesi „Camelia“ vaistininkės patarimais ir jūsų švenčių džiaugsmo netemdys negalavimai.

Rita Rauluševičiūtė

TOP naujienos

ORAI: Šiandien Lietuvoje vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose, trumpas lietus

Šiandien Lietuvoje vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose, trumpas lietus. Aukščiausia temperatūra 11–16 laipsnių šilumos. Šeštadienį daug kur trumpai palis. Naktį ir rytą vietomis rūkas. Temperatūra naktį...

Šiandien vietomis trumpai palis, vyraus nedidelis lietus

Šiandien vietomis trumpai palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, 7–12 m/s. Oras šils iki 17–22, pietiniuose rajonuose vietomis iki 24, pajūryje iki 14–16...

ORAI: Artimiausią parą ciklonas ir toliau barstys kritulius

Gruodžio 8-os naktį debesuota. Krituliai, vakariniuose rajonuose kai kur smarkūs, vyraus sniegas, pajūryje – šlapdriba. Vietomis plikledis, pustys, vakariniuose rajonuose kai kur lijundra, rūkas,...

Šiandien daug kur truputį palis. Vietomis rūkas

Orai toliau šyla. Artimiausią parą pasisaugokime lijundros, plikledžio ir rūko. Geras SUDOKU, čempionatas čia » Šiandien daug kur truputį palis. Vietomis rūkas. Pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai...

Horoskopai rugsėjo 10 dienai

0
AVINASJūsų viršūnė gal ir ne pati aukščiausia pasaulyje, bet galite pagrįstai didžiuotis ją įveikęs. Šįvakar verčiau nesivarginkite bandydamas kažką išaiškinti nesuprantantiems. Jei nesuprato per pirmąsias penkias minutes, nesupras niekada. JAUTISBalansuojate tarp dviejų besivaržančių jėgų. Gerai...

Per savaitę keliuose – žuvo keturi žmonės

0
Per savaitę, rugpjūčio 4–10 d., penktadienį–ketvirtadienį, mūsų šalyje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 4 žmonės, dar 90 sužeista. Įregistruoti 79 įskaitiniai eismo įvykiai. Žuvo 3 lengvųjų automobilių vairuotojai ir motociklo vairuotojas, jų amžiaus vidurkis –...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS