2 skaniausios šaltos sriubos pasaulyje: išbandykite ir šaltibarščius, ir antroje vietoje likusią „konkurentę“

Ar jau skaitėte?

Kai už lango – tikra vasara, šaltibarščiais gaivintis norisi nors ir kasdien. Kavinėse toks įprotis gali gerokai palengvinti kišenę, tačiau gaminant namuose, jais mėgautis galima iki valiai. Visam puodui skaniausio vasaros patiekalo pasigaminti tereikės mažiau nei 10 eurų, skaičiuoja Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Panašiai tiek tekainuos ir ispaniška „Porra Antequerana“, kurią lietuviški šaltibarščiai paliko už nugaros geriausiai įvertintų šaltų sriubų pasaulyje reitinge.

- Reklama -

„Šaltibarščiai yra tas patiekalas, kuris tikriausiai niekuomet neišeis iš mados. Kasmet, kai tik orai pradeda šilti, pastebime augančius kefyro pardavimus, pirkėjai graibsto burokėlius. Be to, krepšeliuose dažniau atsiduria švieži lietuviški agurkai, taip pat tokie žalumynai kaip krapai bei svogūnų laiškai. Taip pat jau šios savaitės pabaigoje parduotuvėse pasirodys ir neatsiejamos šio šaltos sriubos palydovės – pirmosios šviežios lietuviškos bulvės“, – sako G. Kitovė.

Šaltibarščiai yra tas patiekalas, kuris tikriausiai niekuomet neišeis iš mados.

Ji pastebi, kad dažniau gardžiuotis šaltibarščiais įkvepia tiek karšti orai, geros akcijos parduotuvėse, tiek ir artėjantis šaltibarščių festivalis Vilniuje. Jau šį šeštadienį jo dalyvius „Iki“ stebins Užupyje – specialiai renginiui įrengs nuotaikingų dekoracijų.

„Pernai pirmąkart vykusio Rožinės sriubos festivalio metu pirkėjai ne tik dalyvavo šventėje, bet ir patys namuose išbandinėjo naujus receptus, todėl aktyviai dairėsi produktų šaltibarščiams. Neabejojame, kad šiemet šaltibarščių fiesta atneš dar daugiau įkvėpimo, todėl norime padėti sutaupyti – visą savaitę lojalūs pirkėjai gali naudotis akcijomis tokiems produktams kaip konservuoti burokėliai, rūgpienis šaltibarščiams, kiaušiniai“, – sako G. Kitovė.

Naujas receptas šaltibarščiams – skonis bus dar geresnis

Kone kiekvienas turi savą šios numylėtos šaltos sriubos receptą, kuris jam yra pats skaniausias. O kaip šaltibarščius gamina profesionalai? Receptų kūrėjai VMG dalijasi paprastu receptu – vos keli kitokie niuansai padės iš naujo atrasti šią rožinę sriubą. Pavyzdžiui, agurką jie siūlo sutarkuoti stambia tarka, o skoniui dar daugiau išraiškingumo suteikti su raudonojo vyno actu ir žiupsneliu cukraus.

Gamybos eigą žiūrėkite ir vaizdo reportaže:

- Reklama -

https://youtu.be/rN-EN4y97TU

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 20 min.

Reikės: 4 vnt. kiaušinių, 2–3 šviežių trumpavaisių agurkų, 3 vnt. svogūnų laiškų, 1 saujelės krapų, 400 g konservuotų burokėlių, 1 l šaltibarščių kefyro, žiupsnelio druskos, žiupsnelio juodųjų pipirų, 1 v. š. raudonojo vyno acto, žiupsnelio cukraus.

Gaminame:

  1. Kiaušinius kietai išvirkite, atvėsinkite ir nulupkite.
  2. Agurką sutarkuokite stambia tarka. Svogūnų laiškus ir krapus susmulkinkite.
  3. Dubenyje sumaišykite beveik visą tarkuotą agurką, svogūnų laiškus ir krapus su puse kiekio burokėlių.
  4. Supilkite kefyrą, pagardinkite druska, pipirais, actu ir cukrumi. Išmaišykite.
  5. Į lėkštę pilkite šaltibarščius, ant viršaus dėkite likusius tarkuotus agurkus, burokėlius, virtus, pjaustytus kiaušinius ir papuoškite likusiais žalumynais. Skanaus!

Pabodo šaltibarščiai? Išbandykite ispanišką „Porra Antequerana“

Dėl šaltibarščių galvą pametę ne tik lietuviai, bet jie maloniai stebina ir šalį aplankančius svečius. Jų reputacija yra ne šiaip gera, o geriausia pasaulyje. Būtent tai parodė šiemet paskelbtas geriausiai vertinamų šaltų sriubų reitingas, kurį sudarė „Taste Atlas“, vietinį maistą ir tradicinius patiekalus populiarinti siekiantis kelionių vadovas.

Garbingiausias titulas geriausiai įvertintų šaltų sriubų sąraše atiteko lietuviškai rožinei sriubai. Jeigu smalsu patiems paragauti, ką ji paliko antroje vietoje, „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė pasakoja apie vieną iš Andalūzijos pasididžiavimų – nebrangią, maistingą ir nesunkiai pagaminamą „Porra Antequerana“.

„Kilusi iš Antekeros miesto, ši sriuba žavi savo kremiškumu ir sodriu skoniu. Kaip besileidžianti kaitri saulė nudažo dangų, taip „Porra Antequerana“ lėkštę nuspalvina ryškiai raudona spalva, kurią suteikia švieži, sultingi ir kvapnūs pomidorai. Nors ji atrodo įspūdingai, iš tiesų jai paruošti reikia visai paprastų nebrangių ingredientų. Ispanai ją nuo seno gamina iš to, ką kiekvienas turėdavo po ranka: deda alyvuogių aliejaus, padžiūvusios duonos, česnako, šlakelį acto, prieskonių, kumpio. Jos variacijų yra aibė – kai kurie į ją deda ir virtų kiaušinių, tuno, keptų paprikų ar kitų priedų. Viskas priklauso nuo fantazijos ir to, kas arčiau širdies“, – sako G. Urbonavičiūtė.

Kadangi produktų – vos keli, visa paslaptis slypi jų kokybėje. Pomidorai turėtų būti prinokę, tiesiog kvepiantys saule, o alyvuogių aliejus – aukščiausios rūšies, atkreipia G. Urbonavičiūtė. Tuomet reikės vos kelių prieskonių ir pagardų, kad skonis sužavėtų nuo pirmojo šaukšto.

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 25 min.

Reikės: 800 g prinokusių šviežių pomidorų, 300 g šviesios duonos (geriau – vakarykštės), ½ žaliosios paprikos, ¼ raudonosios paprikos, 2 skiltelių česnako, 2 kiaušinių, 100 g tuno aliejuje arba vytinto kumpio, 160 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus, 1-2 šaukštų acto, druskos, šviežių petražolių.

Gaminame:

  1. Kiaušinius išvirkite, atvėsinkite, nulupkite, supjaustykite skiltelėmis ir atidėkite į šalį.
  2. Nuo duonos nupjaukite plutą, kepalą susmulkinkite, sudėkite į didelį dubenį ir užpilkite trupučiu vandens (100 ml).
  3. Nulupkite pomidorus ir gabalėlį raudonosios paprikos. Supjaustykite paprikas (raudonąją ir žaliąją) bei pomidorus kubeliais. Sudėkite daržoves į trintuvą ir gerai sumaišykite. Nulupkite česnaką, susmulkinkite ir įdėkite į mišinį. Sudėkite nusausintą duoną ir dar kartą viską sumaišykite.
  4. Pagardinkite prieskoniais, supilkite actą bei aliejų ir toliau maišykite, kol gausite vientisą kreminę masę. Dėkite sriubą į šaldytuvą, kad gerai atvėstų, o skoniai susimaišytų.
  5. Sriubą paskirstykite į 4 gilias lėkštes. Ant viršaus uždėkite kiaušinių skiltelių ir truputį tuno arba kumpio gabalėlių. Apšlakstykite juos šlakeliu aliejaus ir papuoškite petražolių lapeliais.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Birželio 5-oji: vardadieniai, dienos INFO (Pasaulinė aplinkos apsaugos diena)

Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos apsaugos diena; Pasaulinė bėgimo diena. Birželio penktoji, trečiadienis – 156-oji metų diena (trečioji 23-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų...

Žaliosios energijos spurtas: mažės sąskaitos ir įsitvirtins energetinė nepriklausomybė

Lietuvos energetikos sektorius per ateinančius tris dešimtmečius keisis iš esmės: atsisakius naftos produktų, anglies bei dujų, šalyje bus naudojama tik saulės, vėjo ir kita...

Akyse žaibuoja arba mirga vaizdas? Kai kuriais atvejais tai gali pasibaigti net aklumu

Ne vienas yra patyręs jausmą, kai staiga atsistojus arba pažvelgus į ryškią šviesą prieš akis atsiranda įvairios dėmelės, žaibai arba vaizdas pradeda mirgėti. Kas...

5 patarimai, kaip paruošti automobilį vasaros kelionėms

Atėjus vasarai daugybė žmonių ima planuoti atostogas ir išvykas automobiliu. Prieš leidžiantis į ilgesnę kelionę, svarbu pasiruošti nenumatytiems gedimams ir pasirūpinti, kad išvyka būtų...

Jokių antibiotikų ir užauginta Lietuvoje: „Iki“ šviežios vištienos populiarumas tik auga

0
Vištiena – šio sezono grilintojų favoritė. Kad patiekalas pavyktų tobulai skaniai, visa magija prasideda ne nuo marinato ar kepimo būdo, o dar parduotuvėje, renkantis mėsą. Ji turi būti šviežia, o jos kokybė kruopščiai kontroliuojama....

Kiek autoservisų Lietuvoje netvarko atliekų ir kas už tai sumoka? 

0
Naujausi valstybės institucijų duomenys rodo, kad Lietuvoje transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančių asmenų skaičius yra mažiausiai penkis kartus didesnis nei oficialiai priduodančiųjų atliekas. Dėl to automobilinių atliekų sutvarkymo kaina nugula ant...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS