Jei neturite kavos aparato: italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco atskleidžia, kaip pasigaminti kapučino namuose

Ar jau skaitėte?

Niekas nesiginčija – kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Prie jos populiarumo prisideda ir tai, kad yra begalė skirtingų būdų kavai ruošti, tad kiekvienas gali atrasti labiausiai mėgstamą. Pavyzdžiui, kaip rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys, vis sparčiau populiarėja kavos aparatams pardavimai ir per pastaruosius kelerius metus jie atsidūrė antroje vietoje.

- Reklama -

Kavos aparatas suteikia laisvę – juo galima ruošti ne tik juodą kavą, bet ir kitus kavos gėrimus su pienu. Vienas jų – pasak skirtingų istorijų, Austrijoje sukurtas ir itin Italijoje išpopuliarėjęs kapučino. Beje, pats pavadinimas reiškia „mažą kepurėlę“ – taip taikliai apibūdinama puodelio viršuje esanti pieno puta. O ką daryti, jei kapučino mėgstate, bet neturite kavos aparato namuose? Galima juo mėgautis kavinėse arba išbandyti italų virtuvės šefo Gian Luca Demarco patarimus ir pasigaminti kapučino namuose net ir be kavos aparato. Kartu kulinarijos žinovas griauna tradicinį mitą, kad šiuo kavos gėrimu Italijoje mėgaujamasi tik per pusryčius.

Kavos kultūra keičiasi

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, pastaraisiais metais Lietuvoje yra stebimas ne tik įspūdingas nuperkamos kavos kiekis – daugiau nei 10 tūkst. kilogramų kasdien, bet ir kintantys šio gėrimo vartojimo įpročiai.

„Stebėdami prekybos statistiką matome, kad šalyje ypač populiarėja porcijinės kavos, skirtos kavos aparatams. Taip pat parduotuvių lankytojai itin noriai renkasi ir kavos pupeles. Tuo metu kavos pakaitalų ir maltos kavos kasmet nuperkama vis mažiau. Tai rodo, kad šio gėrimo vartojimo kultūra Lietuvoje tampa vis brandesnė. Šalies gyventojai netgi namuose ruošia kavą, kokia galima gardžiuotis kavinėse ar restoranuose. Todėl, atliepdami tokius poreikius, ypač didelį dėmesį skiriame savo asortimento kokybei ir įvairovei“, – kalba E. Dapkienė.

Tai, kad Lietuvoje kavos kultūra sparčiai tobulėja, pastebi ir Gian Luca Demarco. Virtuvės šefo teigimu, neretai klaidingai manoma, jog šias tradicijas turi tik italai, o lietuviai – ne.

„Tik būdamas Lietuvoje į kavos gėrimo kultūrą įsigilinau labiau nei namuose. Kaip italai geria kavą? Ateina prie baro, užsisako puodelį espreso. Išgeria per porą sekundžių ir išeina. Tačiau lietuviai su kavos puodeliu gali prasėdėti valandas. Taigi ši kultūra čia yra daug gyvesnė. Italams kavos gėrimas – įprasta kasdienybės dalis. Savo ruožtu lietuviams tai yra ritualas“, – teigia Gian Luca Demarco.

- Reklama -

Pasak E. Dapkienės, analizuojant „Maximos“ pardavimus, ryškėja ir kitas stiprėjantis pirkėjų įprotis – auga kavos pupelių pardavimai. Nors absoliuti kategorijos lyderė tebėra malta kava, ją vejasi tik jau minėta porcijinė kava, skirta aparatams.

Tobulo kapučino gudrybės

Tuo metu paklaustas, kiek puodelių kavos išgeria per dieną, virtuvės šefas suskaičiuoja iki aštuonių. Gian Luca Demarco dažniausiai renkasi espreso, todėl, šypsosi jis, italų pomėgis šiam gėrimui nėra mitas. Tačiau pastaruoju pašnekovas vadina klaidingą nuomonę, esą Italijoje kapučino geriama tik ryte.

„Taip, italai šią kavos gėrimą dažniausiai renkasi pusryčiams. Tai daroma dėl to, kad gausus gėrime esantis pieno kiekis su vėliau valgomu maistu gali būti prastai virškinamas. Tačiau, jei Italijoje užsisakysite kapučino po pietų ir į jus kreivai pažiūrės barmenas, taip nutiks tik todėl, jog jam tądien yra prasta diena. Taigi šią kavą galima gerti bet kada. Aš pats įprastai ją renkuosi vėlyviesiems pusryčiams. Apskritai, mano santykis su kava yra kaip su žmona. Abiem joms jaučiu visišką priklausomybę“, – juokiasi Gian Luca Demarco.

Virtuvės šefas taip pat pastebi, kad klaidinga manyti, jog tobulas kapučino gali gimti tik gėrimą ruošiant kavos aparatu. Paprašytas pasidalinti kapučino ruošimo namuose gudrybėmis, Gian Luca Demarco jas noriai atskleidžia.

„Reikės prancūziško kavos preso, kurį lietuviai dažniausiai naudoja arbatai ruošti ir arbatžolėms nuspausti. Į jį įpilkite pašildyto pieno ir rankenėlės pagalba pastumdykite jį aukštyn–žemyn tol, kol susiplaks pieno puta. Tuomet ji turi būti išmaišyta iki blizgėjimo, oro likti neturėtų. Belieka paruošti apie 30 ml espreso kavos ir ant viršaus lėtai užpilti pieno plakinį. Taip gimsta tobulas kapučino“, – pasakoja Gian Luca Demarco.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė

TOP naujienos

ORAI: Ketvirtadienio dieną daug kur pasnigs, kai kur bus rūkas

Ketvirtadienio dieną daug kur, daugiausia šiauriniuose rajonuose, pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Kai kur rūkas. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–5 laipsniai šalčio. Penktadienio...

Gyventojai toliau dalija pinigus sukčiams: į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 39 tūkst. eurų

Gyventojai toliau dosniai dalija pinigus sukčiams – ketvirtadienį policija gavo dar kelis pranešimus apie dėl sukčių prarastas nemažas pinigų sumas. Apie 12 val. 50 min....

Užsidarymas namuose kelia įtampą: rajone daugėja besinaudojančių psichologų konsultacijomis

Karantino metu patiriama izoliacija, fizinis atstumas ir apribotos bendravimo galimybės gali daryti neigiamą įtaką psichinei savijautai, teigia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Psichologai Lietuvoje pastebi...

Kokį skaitytoją užsiaugino lietuviškos knygos?

Knygų pasiūlai nepaliaujamai augant, leidyklos vis dar išlieka pagrindiniu tarpininku tarp autoriaus, knygos ir skaitytojo. Tačiau nepriklausomybės pradžioje imtas formuoti skaitytojo skonis išsivystė į...

Dažniausiai buityje nutinkantys nelaimingi atsitikimai

0
Šalyje paskelbus karantiną didžioji dalis žmonių nuo pirmadienio pasiliko namuose: į ugdymo įstaigas nekeliavo vaikai, darbingo amžiaus žmonės pagal galimybes pasirinko nuotolinį darbą iš namų, nebūtinas išvykas atidėjo senjorai. Nors plintant koronavirusui namai dabar...

Kodėl moterų ir vyrų atlyginimai skiriasi ir Lietuvoje?

0
Lietuvoje, kaip ir didžiojoje dalyje išsivysčiusių šalių, darbo rinkoje egzistuoja nelygybė tarp vyrų ir moterų atlygio. Ne paslaptis, kad dirbančios moterys dažnai gauna žemesnį nei vidutinį atlyginimą ir per metus dirba vidutiniškai trumpiau nei vyrai. Ne...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS